-
Webinar on demand
-
Nicolaas Vancrombrugge, Bert Van Houte
-
Categorie : Bank- en beleggingsdiensten
-
Edfin
-
Bank Algemeen : 0.5 urenAndere vergelijkbare opleidingen
-
Verzekering Algemeen : 0.5 urenAndere vergelijkbare opleidingen
Nog geen lid? Sluit je nu aan en krijg toegang tot exclusieve opleidingen.
INHOUD
Indien uw cliënten wensen te beleggen in niet-beursgenoteerde investeringsproducten, zoals bijvoorbeeld participaties in ‘private equity’-fondsen, kan een levensverzekeringscontract of een kapitalisatiecontract een ideaal instrument zijn om deze investeringen te structureren.
Vooreerst laat het u als tussenpersoon toe om optimaal de belangen van uw cliënt te behartigen door hem toegang te verlenen tot interessante financiële producten waarin de individuele belegger normalerwijze niet zomaar kan investeren. Daarnaast zal het aanhouden van ‘private equity’via het verzekerings- of kapitalisatiecontract de administratieve formaliteiten kunnen verlichten, een alternatieve fiscaliteit creëren en zorgen voor diversificatie en bescherming van het vermogen. Tenslotte kan het verzekeringscontract ook worden gebruikt voor het optimaliseren van de successieplanning.
Anderzijds dient men rekening te houden met het feit dat de ‘private equity’ als onderliggend actief van het verzekerings- of kapitalisatiecontract aan de reglementaire criteria dient te beantwoorden en tevens met de beperktere liquiditeit en het hogere risicoprofiel van ‘private equity’-investeringen.
In deze workshop zal worden toegelicht welke de vele voordelen zijn die het aanhouden van ‘private equity’ via een verzekerings- of kapitalisatiecontract biedt, maar tevens wat de aandachtspunten zijn waarmee u rekening dient te houden bij het adviseren van uw cliënten omtrent deze vorm van structurering.
PRAKTISCHE INFORMATIE
Dit Webinar on demand omvat:
- video-opname van de presentatie 'Private Equity in een verzekeringscontract of kapitalisatiecontract: voordelen, mogelijkheden, fiscaliteit en andere aandachtspunten' door Bert Van Houte & Nicolaas Vancrombrugge (Utmost Group) op het BZB-Fedafin-congres op 16 oktober 2025.
- De presentatie is in het Nederlands
- Een afsluitende test (slechts één keer af te leggen).
Het is de bedoeling dat je de video-opname in je eigen tempo doorneemt voordat je de test aflegt.
De opleiding is exclusief voor BZB-Fedafin-leden.
AFSLUITENDE TEST
De eindtoets bestaat uit 5 meerkeuzevragen. Je kunt de test slechts één keer maken en je moet ten minste 50% scoren om te slagen. Download hier je certificaat met opleidingspunten als je geslaagd bent. Ben je niet geslaagd? Dan heb je helaas geen recht op een regulier update certificaat.
Opgelet! Zorg ervoor dat je de leerstof voldoende beheerst voordat je de eindtoets maakt. Je hebt maar 1 kans om de eindtoets in te vullen.
-
Nicolaas Vancrombrugge
Associate Director - Wealth Planning at Utmost Group
-
Bert Van Houte
Branch Manager Belgium - Providing wealth planning solutions for high net worth individuals and families in Belgium
Veelgestelde vragen
Als er opleidingsuren gekoppeld zijn aan een opleiding, dan staan deze steeds vermeld in de opleidingskalender en bovenaan rechts op de detailpagina van een opleiding. Staan er geen opleidingsuren? Dan zijn er geen uren gekoppeld aan de opleiding.
Het platform weet automatisch of jouw kantoor ressorteert in het PC 341. Vraag aan je opleidingsverantwoordelijke of je als medewerker staat aangeduid op de pagina Mijn kantoor. Als beide voorwaarden voldaan zijn, zou je tegen het voordeeltarief moeten kunnen inschrijven voor opleidingen die in aanmerking komen voor medewerkers PC341. Zie je nog steeds de standaardprijs staan? Neem dan contact met ons op via info@edfin.be .
Zorg eerst en vooral dat je kantoor geregistreerd is en duid aan dat je lid bent van BZB-Fedafin. Was je kantoor al geregistreerd? Ga na of je lidmaatschap bij BZB-Fedafin correct aangeduid is in de kantoorinstellingen. Opgelet, deze pagina is enkel zichtbaar voor opleidingsverantwoordelijken. Zie je nog steeds de prijs zonder korting staan? Neem dan contact met ons op.